Etkinlikler

VDK flaması Sabalan-Demavend zirvesinde

29 Temmuz-06 Ağustos 2017 tarihleri arasında rehberliğini ve liderliğini Kurul Başkanlığımız İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Yüksel ALPKAYA’nın yaptığı 13 kişilik bir ekip İran’ın en yüksek iki zirvesi olan Demavend (5671 m) ve Sabalan (4810 m) zirvelerine tırmanış gerçekleştirmiştir.  Bu tırmanışlara Kurul Başkanlığımızdan Yüksel ALPKAYA’nın yanı sıra Yıldız ÖZVERİ de katılmıştır.

Sabalan Dağı 4810 metre yüksekliğiyle İran platosunun en yüksek ikinci noktasıdır ve zirvesinde büyük bir krater gölü bulunmaktadır. Sabalan Dağı tırmanışında ekip üyeleri 4810 metrelik zirveye ulaşmış ve birlikte Kurul Başkanlığımız flamasını asmışlardır.

Demavend Dağı ise, İran'ın kuzeyinde 5671 m yüksekliğinde bir dağ olup, sönmüş bir volkandır ve İran'ın en yüksek noktasıdır. Halen zirvesinde bulunan bacalardan yoğun bir şekilde kükürt salınımı devam ettiğinden tırmanıcılar zirveye ulaşmak için çoğu zaman maske kullanmak zorunda kalmaktadır. Şube Müdürümüz Yüksel ALPKAYA bu zor koşullarda zirveye ulaşmış ve Kurul Başkanlığımız flamasını zirvede açmıştır.

Arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.